Overslaan en naar de inhoud gaan
Logistiek centrum Maria Middelares Nazareth-De Pinte

Logistiek centrum Maria Middelares

Uitvoeren funderings- riolerings en omgevingswerken

 

GLK - Bouwpartner voor Logistiek en Facilitair platform De Prijkels

Voor de realisatie van het nieuwe logistieke en facilitaire platform De Prijkels in Nazareth-De Pinte werkte GLK mee aan de buitenzijde van de voormalige Perrigo-site. We stonden in voor de funderingswerken, riolering en buitenaanleg.

Vooral de combinatie van verschillende disciplines en een strakke planning maakten het project uitdagend.

"De bouwheer zocht voor de aanpassingswerken aan de buitenzijde een partner die niet alleen kon uitvoeren, maar ook technisch kon meedenken over de verschillende onderdelen. GLK nam die rol op zich."

"Dit vergde het nodige studiewerk door GLK", vertelt Jurgen Ally, die als calculator/werkvoorbereider intensief bij het project was. "We voorzagen onder meer funderingen voor een koelinstallatie, sasgebouw en andere kleinere bijgebouwen. Rond het gebouw kwam bovendien 700 m² waterdoorlatende verharding, geschikt voor de logistieke belasting van de site. In totaal was er 40 m³ beton, 6.000 kg wapening en 800 ton grondverzet nodig."

De timing vormde een belangrijke uitdaging. Terwijl GLK buiten werkte, moesten de leveringen voor de binnenwerken kunnen doorgaan. "Planning en werkzones werden voortdurend op elkaar afgestemd", aldus Jurgen Ally. 

"De voorbereidende werken startten eind 2025. In januari en februari '26 volgden de funderingen, waarna andere bouwpartners de verdere constructie opnamen. In maart en april werkte GLK de buitenaanleg af. Het project werd in april 2026 feestelijk opgeleverd."

 

Artikel in magazine Bouwenaanvlaanderen Nr 4 - sept-okt 2026

Een van de grootste uitdagingen was zonder twijfel de timing. Pas in Januari 2026 verkregen we de nodige bouwvergunning voor alle buitenconstructies, terwijl de opening al eind april gepland stond.

"Architect Griet Van den Berghe kijkt met veel waardering terug op de samenwerking tussen alle betrokken partners.

"De juiste mensen zaten rond de tafel en daardoor kon het project goed vooruitgaan."

Op zoek naar een ervaren partner voor jouw project?

GLK denkt verder dan grondwerken. Wij ondersteunen bedrijven, aannemers en projectontwikkelaars bij grond-, afbraak- en infrastructuurwerken met een focus op kwaliteit, duurzaamheid en totaalontzorging.

Ons team denkt graag met je mee.